Skip to main content
Week 2 August 29th, 2016 - September 4th, 2016
  • August 15th, 2016 - August 21st, 2016
  • August 22nd, 2016 - August 28th, 2016
  • August 29th, 2016 - September 4th, 2016
  • September 5th, 2016 - September 11th, 2016
  • September 12th, 2016 - September 18th, 2016
  • September 19th, 2016 - September 25th, 2016
  • September 26th, 2016 - October 2nd, 2016
  • October 3rd, 2016 - October 9th, 2016
  • October 10th, 2016 - October 16th, 2016
  • October 17th, 2016 - October 23rd, 2016
  • October 24th, 2016 - October 30th, 2016
  • October 31st, 2016 - November 6th, 2016
  • November 7th, 2016 - November 13th, 2016
  • November 14th, 2016 - November 20th, 2016
  • November 21st, 2016 - November 27th, 2016
  • November 28th, 2016 - December 4th, 2016
  • December 5th, 2016 - December 11th, 2016
GPB Sports Football Fridays In Georgia: Inside Edition

This Week's Football Games

Day Away Home Status
Thursday Chattahoochee County Baconton Scheduled
Thursday North Atlanta KIPP Atlanta Collegiate Scheduled
Thursday Thomasville Monroe Scheduled
Thursday Southeast Whitfield Murray County Scheduled
Thursday Spencer Northside Columbus Scheduled
Thursday Beach Pierce County Scheduled
Thursday Tift County Thunder Ridge, Colorado Scheduled
Friday Westminster Community School Scheduled
Friday Glynn Academy Ponoma High School Scheduled
Friday Blessed Trinity St. Peter Prep NJ Scheduled
Friday Hart County Westside High School Anderson SC Scheduled
Friday Eastside Alcovy Scheduled
Friday Sandy Creek Allatoona Scheduled
Friday Charlton County Appling County Scheduled
Friday Redan Arabia Mountain Scheduled
Friday Telfair County Bacon County Scheduled
Friday Dougherty Berrien Scheduled
Friday Treutlen Bleckley County Scheduled
Friday Richmond Hill Brantley County Scheduled
Friday First Presbyterian Brookstone Scheduled
Friday Windsor Forest Bryan County Scheduled
Friday Bishop Timmons, Buffalo NY Buford Scheduled
Friday Thomas County Central Cairo Scheduled
Friday Cartersville Calhoun Scheduled
Friday Randolph Clay Calhoun County Scheduled
Friday Riverdale Carrollton Scheduled
Friday Alexander Carver Atlanta Scheduled
Friday Sonoraville Cass Scheduled
Friday South Forsyth Centennial Scheduled
Friday North Clayton Central Carroll Scheduled
Friday Howard Central Macon Scheduled
Friday Dunwoody Chamblee Scheduled
Friday Lithia Springs Chapel Hill Scheduled
Friday Dawson County Chattooga Scheduled
Friday Flowery Branch Chestatee Scheduled
Friday Savannah Claxton Scheduled
Friday Brooks County Clinch County Scheduled
Friday Heritage Catoosa Coahulla Creek Scheduled
Friday Tucker Colquitt County Scheduled
Friday Camden County Columbia H. S, Lake City, Fl Scheduled
Friday Hebron Christian Academy Commerce Scheduled
Friday Brunswick Cook Scheduled
Friday Cherokee Creekview Scheduled
Friday Glenn Hills Cross Creek Scheduled
Friday McNair Cross Keys Scheduled
Friday Cedar Shoals Decatur Scheduled
Friday Americus-Sumter Dooly County Scheduled
Friday Columbia Dutchtown Scheduled
Friday Seminole County Early County Scheduled
Friday Jackson Atlanta East Coweta Scheduled
Friday Madison County Elbert County Scheduled
Friday Portal Emanuel County Institute Scheduled
Friday Spartanburg, SC Etowah Scheduled
Friday Ringgold Fannin County Scheduled
Friday Banneker Fayette County Scheduled
Friday River Ridge Forsyth Central Scheduled
Friday Clarke Central Gainesville Scheduled
Friday Fulton Leadership Georgia Military Scheduled
Friday Cedartown Gilmer Scheduled
Friday Crawford County Glascock County Scheduled
Friday Lafayette Gordon Lee Scheduled
Friday Josey Greenbrier Scheduled
Friday Putnam County Greene County Scheduled
Friday Taylor County Greenville Scheduled
Friday LaGrange Griffin Scheduled
Friday Whitewater Hampton Scheduled
Friday Pace Academy Hapeville Scheduled
Friday Mt. Zion Carroll Haralson County Scheduled
Friday North Cobb Harrison Scheduled
Friday New Manchester Heard County Scheduled
Friday McIntosh Henry County Scheduled
Friday Westside, Augusta Hephzibah Scheduled
Friday Ola Heritage Conyers Scheduled
Friday North Gwinnett Hillgrove Scheduled
Friday South Paulding Hiram Scheduled
Friday Eagle's Landing Houston County Scheduled
Friday Macon County Irwin County Scheduled
Friday New Hampstead Islands Scheduled
Friday Long County Jeff Davis Scheduled
Friday Thomson Jefferson Scheduled
Friday South Effingham Jenkins Scheduled
Friday Wheeler County Jenkins County Scheduled
Friday Groves Johnson County Scheduled
Friday Banks County Johnson Gainesville Scheduled
Friday Metter Johnson Savannah Scheduled
Friday Spalding Jonesboro Scheduled
Friday Lassiter Kell Scheduled
Friday Shaw Kendrick Scheduled
Friday Strong Rock Christian King's Ridge Scheduled
Friday Athens Academy Lakeview Academy Scheduled
Friday Jackson Lamar County Scheduled
Friday Collins Hill Lambert Scheduled
Friday Stratford Academy Landmark Christian Scheduled
Friday Evans Laney Scheduled
Friday Hardaway Lee County Scheduled
Friday Grovetown Lincoln County Scheduled
Friday Bainbridge Lincoln, FL Scheduled
Friday Luella Lithonia Scheduled
Friday Forest Park Locust Grove Scheduled
Friday North Forsyth Loganville Scheduled
Friday B.E.S.T. Academy Lovett Scheduled
Friday Jackson County Lumpkin County Scheduled
Friday Miller Grove M L King Scheduled
Friday Southwest Macon Manchester Scheduled
Friday Belen Jesuit Marist Scheduled
Friday Washington Mary Persons Scheduled
Friday Grayson McEachern Scheduled
Friday Duluth Meadowcreek Scheduled
Friday Dacula Mill Creek Scheduled
Friday Cambridge Milton Scheduled
Friday Stewart County Mitchell County Scheduled
Friday Adairsville Model Scheduled
Friday Social Circle Monroe Area Scheduled
Friday East Laurens Montgomery County Scheduled
Friday Pike County Monticello Scheduled
Friday North Oconee Morgan County Scheduled
Friday Bremen Mount Paran Christian Scheduled
Friday Berkmar Mountain View Scheduled
Friday Walker Mt. Vernon Scheduled
Friday Morrow Mt. Zion Jonesboro Scheduled
Friday Coosa North Murray Scheduled
Friday East Paulding North Paulding Scheduled
Friday Rutland Northeast Scheduled
Friday Winder-Barrow Northview Scheduled
Friday Dalton Northwest Whitfield Scheduled
Friday Temple Oglethorpe County Scheduled
Friday Lowndes Parkview Scheduled
Friday Mays Peachtree Ridge Scheduled
Friday Osborne Pebblebrook Scheduled
Friday Terrell County Pelham Scheduled
Friday Pepperell Pickens Scheduled
Friday Discovery Pinecrest Academy Scheduled
Friday Athens Christian Prince Avenue Christian Scheduled
Friday Stephens County Rabun County Scheduled
Friday Darlington Ridgeland Scheduled
Friday Providence Christian Riverside Military Scheduled
Friday Holy Innocents Riverwood Scheduled
Friday Woodland, Cartersville Rockmart Scheduled
Friday Drew Rome Scheduled
Friday Central Gwinnett Roswell Scheduled
Friday Lanier County Savannah Country Day Scheduled
Friday Woodstock Sequoyah Scheduled
Friday Richmond Academy South Aiken, SC Scheduled
Friday Douglass-Atlanta South Atlanta Scheduled
Friday Wheeler South Cobb Scheduled
Friday Brookwood South Gwinnett Scheduled
Friday Bradwell Institute Southeast Bulloch Scheduled
Friday Creekside Southwest Dekalb Scheduled
Friday Kennesaw Mountain Sprayberry Scheduled
Friday Benedictine St Pius X Scheduled
Friday North Cobb Christian St. Francis Scheduled
Friday Northgate Starr's Mill Scheduled
Friday Liberty County Statesboro Scheduled
Friday Clarkston Stone Mountain Scheduled
Friday Salem Therrell Scheduled
Friday George Walton Academy Towns County Scheduled
Friday Dade County Trion Scheduled
Friday Bowdon Troup Scheduled
Friday Crisp County Turner County Scheduled
Friday Cambridge Christian Twiggs County Scheduled
Friday Hayesville, NC Union County Scheduled
Friday Apalachee Union Grove Scheduled
Friday Columbus Upson-Lee Scheduled
Friday Screven County Wade Hampton, SC Scheduled
Friday Oconee County Walnut Grove Scheduled
Friday Pope Walton Scheduled
Friday Coffee Ware County Scheduled
Friday Peach County Warner Robins Scheduled
Friday Harlem Warren County Scheduled
Friday Burke County Washington County Scheduled
Friday West Hall Washington-Wilkes Scheduled
Friday Valdosta Wayne County Scheduled
Friday Dodge County West Laurens Scheduled
Friday Shiloh Westlake Scheduled
Friday Albany Westover Scheduled
Friday Northside Warner Robins Westside, Macon Scheduled
Friday Habersham Central White County Scheduled
Friday Mt. Pisgah Christian Whitefield Academy Scheduled
Friday Hawkinsville Wilcox County Scheduled
Friday Dublin Wilkinson County Scheduled
Friday Veterans Worth County Scheduled
Saturday Douglas County Carver Columbus Scheduled
Saturday Stockbridge Lovejoy Scheduled
Saturday North Springs Towers Scheduled
Saturday Woodland, Stockbridge Tri-Cities Scheduled