Skip to main content

SCHEDULE

Week 9 October 21, 2019 - October 27, 2019
  • August 19, 2019 - August 25, 2019
  • August 26, 2019 - September 1, 2019
  • September 2, 2019 - September 8, 2019
  • September 9, 2019 - September 15, 2019
  • September 16, 2019 - September 22, 2019
  • September 23, 2019 - September 29, 2019
  • September 30, 2019 - October 6, 2019
  • October 7, 2019 - October 13, 2019
  • October 14, 2019 - October 20, 2019
  • October 21, 2019 - October 27, 2019
  • October 28, 2019 - November 3, 2019
  • November 4, 2019 - November 10, 2019
  • November 11, 2019 - November 17, 2019
  • November 18, 2019 - November 24, 2019
  • November 25, 2019 - December 1, 2019
  • December 2, 2019 - December 8, 2019
  • December 9, 2019 - December 15, 2019

This Week's Football Games

Day Away Home Status
Thursday Carver Columbus Shaw Scheduled
Thursday Therrell Washington Scheduled
Friday Aucilla Christian, FL ACE Charter Scheduled
Friday Osborne Allatoona Scheduled
Friday Northview Alpharetta Scheduled
Friday Cairo Americus-Sumter Scheduled
Friday Lanier Apalachee Scheduled
Friday Brantley County Appling County Scheduled
Friday Greene County Aquinas Scheduled
Friday Rockdale County Archer Scheduled
Friday Chattooga Armuchee Scheduled
Friday Providence Christian Athens Academy Scheduled
Friday George Walton Academy Athens Christian Scheduled
Friday McNair B.E.S.T. Academy Scheduled
Friday Warner Robins Bainbridge Scheduled
Friday Putnam County Banks County Scheduled
Friday Johnson Savannah Beach Scheduled
Friday Chestatee Blessed Trinity Scheduled
Friday Richmond Hill Bradwell Institute Scheduled
Friday Lamar County Bremen Scheduled
Friday Central Talbotton Brookstone Scheduled
Friday Metter Bryan County Scheduled
Friday Baldwin Burke County Scheduled
Friday Screven County Butler Scheduled
Friday Coahulla Creek Calhoun Scheduled
Friday Pelham Calhoun County Scheduled
Friday Heard County Callaway Scheduled
Friday Portal Calvary Day Scheduled
Friday Lowndes Camden County Scheduled
Friday Wheeler Campbell Scheduled
Friday Chapel Hill Cartersville Scheduled
Friday Banneker Carver Atlanta Scheduled
Friday Kell Cass Scheduled
Friday Pace Academy Cedar Grove Scheduled
Friday Troup Cedartown Scheduled
Friday Johns Creek Centennial Scheduled
Friday Meadowcreek Central Gwinnett Scheduled
Friday Peach County Central Macon Scheduled
Friday Telfair County Charlton County Scheduled
Friday Forest Park Clarkston Scheduled
Friday McIntosh County Academy Claxton Scheduled
Friday Discovery Collins Hill Scheduled
Friday Tift County Colquitt County Scheduled
Friday Towns County Commerce Scheduled
Friday Monroe Cook Scheduled
Friday Schley County Crawford County Scheduled
Friday Alexander Creekside Scheduled
Friday South Cobb Creekview Scheduled
Friday Worth County Crisp County Scheduled
Friday Habersham Central Dacula Scheduled
Friday Pepperell Dade County Scheduled
Friday Bowdon Darlington Scheduled
Friday Fannin County Dawson County Scheduled
Friday Lithia Springs Decatur Scheduled
Friday East Laurens Dodge County Scheduled
Friday Taylor County Dooly County Scheduled
Friday Westover Dougherty Scheduled
Friday Eastside Druid Hills Scheduled
Friday North Gwinnett Duluth Scheduled
Friday North Atlanta Dunwoody Scheduled
Friday Stockbridge Dutchtown Scheduled
Friday Jones County Eagle's Landing Scheduled
Friday Strong Rock Christian Eagle's Landing Christian Scheduled
Friday Fitzgerald Early County Scheduled
Friday Pebblebrook East Coweta Scheduled
Friday Greenbrier Evans Scheduled
Friday Jonesboro Fayette County Scheduled
Friday Mount de Sales Academy First Presbyterian Scheduled
Friday Marist Flowery Branch Scheduled
Friday Milton Forsyth Central Scheduled
Friday Cross Keys Glascock County Scheduled
Friday Westside, Augusta Glenn Hills Scheduled
Friday Brunswick Glynn Academy Scheduled
Friday Mt. Zion Carroll Gordon Lee Scheduled
Friday Cherokee Bluff Greater Atlanta Christian Scheduled
Friday McIntosh Griffin Scheduled
Friday McDonough Hampton Scheduled
Friday KIPP Atlanta Collegiate Hapeville Charter Scheduled
Friday Columbus Hardaway Scheduled
Friday East Jackson Hart County Scheduled
Friday Macon County Hawkinsville Scheduled
Friday Riverside Military Hebron Christian Academy Scheduled
Friday Southeast Whitfield Heritage Catoosa Scheduled
Friday Alcovy Heritage Conyers Scheduled
Friday North Paulding Hillgrove Scheduled
Friday Trinity Christian Holy Innocents Scheduled
Friday Coffee Houston County Scheduled
Friday New Manchester Hughes Scheduled
Friday New Manchester Hughes Scheduled
Friday Wilcox County Irwin County Scheduled
Friday Grady Jackson Atlanta Scheduled
Friday Franklin County Jackson County Scheduled
Friday Groves Jenkins Scheduled
Friday Montgomery County Johnson County Scheduled
Friday Westside, Macon Kendrick Scheduled
Friday McEachern Kennesaw Mountain Scheduled
Friday Grovetown Lakeside Evans Scheduled
Friday Prince Avenue Christian Lakeview Academy Scheduled
Friday West Forsyth Lambert Scheduled
Friday Wesleyan Landmark Christian Scheduled
Friday Clinch County Lanier County Scheduled
Friday Georgia Military Lincoln County Scheduled
Friday Southwest Dekalb Lithonia Scheduled
Friday Woodland, Stockbridge Locust Grove Scheduled
Friday Liberty County Long County Scheduled
Friday North Clayton Luella Scheduled
Friday North Hall Lumpkin County Scheduled
Friday Tucker M L King Scheduled
Friday Greenville Manchester Scheduled
Friday West Laurens Mary Persons Scheduled
Friday South Paulding Mays Scheduled
Friday Mountain View Mill Creek Scheduled
Friday Terrell County Mitchell County Scheduled
Friday Gordon Central Model Scheduled
Friday Jefferson Monroe Area Scheduled
Friday Elbert County Monticello Scheduled
Friday Fellowship Christian Mt. Pisgah Christian Scheduled
Friday Morrow Mt. Zion Jonesboro Scheduled
Friday Adairsville Murray County Scheduled
Friday Westlake Newnan Scheduled
Friday Grayson Newton Scheduled
Friday Berkmar Norcross Scheduled
Friday Marietta North Cobb Scheduled
Friday Christian Heritage North Cobb Christian Scheduled
Friday South Forsyth North Forsyth Scheduled
Friday Riverwood North Springs Scheduled
Friday Dublin Northeast Scheduled
Friday Gilmer Northwest Whitfield Scheduled
Friday Union Grove Ola Scheduled
Friday Mount Vernon Our Lady of Mercy Scheduled
Friday Brookwood Parkview Scheduled
Friday East Paulding Paulding County Scheduled
Friday Spalding Perry Scheduled
Friday Jackson Pike County Scheduled
Friday King's Ridge Pinecrest Academy Scheduled
Friday Cambridge Pope Scheduled
Friday Social Circle Rabun County Scheduled
Friday Pickens Ridgeland Scheduled
Friday Haralson County Ringgold Scheduled
Friday Coosa Rockmart Scheduled
Friday Hiram Rome Scheduled
Friday Walton Roswell Scheduled
Friday Woodward Academy Salem Scheduled
Friday LaGrange Sandy Creek Scheduled
Friday Savannah Christian Savannah Country Day Scheduled
Friday Randolph Clay Seminole County Scheduled
Friday Sprayberry Sequoyah Scheduled
Friday Lakeview Ft Oglethorpe Sonoraville Scheduled
Friday Shiloh South Gwinnett Scheduled
Friday Benedictine Southeast Bulloch Scheduled
Friday Washington County Southwest Macon Scheduled
Friday Madison County St Pius X Scheduled
Friday Mount Paran Christian St. Francis Scheduled
Friday North Oconee Stephens County Scheduled
Friday Baconton Stewart County Scheduled
Friday Vidalia Swainsboro Scheduled
Friday Pierce County Tattnall County Scheduled
Friday Spencer Temple Scheduled
Friday Harris County Thomas County Central Scheduled
Friday Berrien Thomasville Scheduled
Friday Cross Creek Thomson Scheduled
Friday Jeff Davis Toombs County Scheduled
Friday Stone Mountain Towers Scheduled
Friday Northgate Tri-Cities Scheduled
Friday Atkinson County Turner County Scheduled
Friday Oglethorpe County Union County Scheduled
Friday Howard Upson-Lee Scheduled
Friday Lee County Valdosta Scheduled
Friday South Effingham Ware County Scheduled
Friday New Hampstead Wayne County Scheduled
Friday Redan Westminster Scheduled
Friday Treutlen Wheeler County Scheduled
Friday Denmark White County Scheduled
Friday Walker Whitefield Academy Scheduled
Friday Riverdale Whitewater Scheduled
Friday Stratford Academy Wilkinson County Scheduled
Friday Gainesville Winder-Barrow Scheduled
Friday Savannah Windsor Forest Scheduled
Friday Villa Rica Woodland, Cartersville Scheduled
Friday Lassiter Woodstock Scheduled
Saturday Chamblee Arabia Mountain Scheduled
Saturday South Atlanta Douglass-Atlanta Scheduled
Saturday Harlem Josey Scheduled
Saturday Hephzibah Laney Scheduled
Saturday Columbia Miller Grove Scheduled
Saturday Drew Stephenson Scheduled

Latest Sports News & Blogs

Five Questions: Union County QB Pierson Allison

Blairsville QB appreciates good receivers and playing for his father

October 20, 2019

Football Fridays in Georgia: Marist at Flowery Branch

This game could determine home-field advantage for the playoffs.

October 19, 2019

Football Fridays in Georgia: Cartersville 52, Sandy Creek 42

Purple Hurricanes pull away with 24 unanswered points

October 19, 2019