Skip to main content
Week 3 September 5, 2016 - September 11, 2016
  • August 15, 2016 - August 21, 2016
  • August 22, 2016 - August 28, 2016
  • August 29, 2016 - September 4, 2016
  • September 5, 2016 - September 11, 2016
  • September 12, 2016 - September 18, 2016
  • September 19, 2016 - September 25, 2016
  • September 26, 2016 - October 2, 2016
  • October 3, 2016 - October 9, 2016
  • October 10, 2016 - October 16, 2016
  • October 17, 2016 - October 23, 2016
  • October 24, 2016 - October 30, 2016
  • October 31, 2016 - November 6, 2016
  • November 7, 2016 - November 13, 2016
  • November 14, 2016 - November 20, 2016
  • November 21, 2016 - November 27, 2016
  • November 28, 2016 - December 4, 2016
  • December 5, 2016 - December 11, 2016
GPB Sports Football Fridays In Georgia: Inside Edition

Week 3 Featured Football Games

This Week's Football Games

Day Away Home Status
Thursday Callaway Columbus Scheduled
Thursday Harris County Shaw Scheduled
Friday Savannah Cedar Creek Ch., Jacksonville FL Scheduled
Friday Greater Atlanta Christian Valor Christian, Colorado Scheduled
Friday South Paulding Alexander Scheduled
Friday Centennial Alpharetta Scheduled
Friday Lee County Americus-Sumter Scheduled
Friday Union County Andrews, NC Scheduled
Friday Dodge County Appling County Scheduled
Friday Calvary Day Aquinas Scheduled
Friday Mill Creek Archer Scheduled
Friday Temple Armuchee Scheduled
Friday Athens Christian Athens Academy Scheduled
Friday Stratford Academy Atkinson County Scheduled
Friday Douglass-Atlanta B.E.S.T. Academy Scheduled
Friday Cairo Bainbridge Scheduled
Friday Washington County Baldwin Scheduled
Friday Whitewater Banneker Scheduled
Friday Southeast Bulloch Benedictine Scheduled
Friday Bacon County Berrien Scheduled
Friday Wilcox County Bleckley County Scheduled
Friday New Hampstead Bluffton, SC Scheduled
Friday Greenville Bowdon Scheduled
Friday Warren County Bradwell Institute Scheduled
Friday Trion Bremen Scheduled
Friday Wayne County Brunswick Scheduled
Friday McIntosh County Academy Bryan County Scheduled
Friday Lakeside Evans Burke County Scheduled
Friday Chattahoochee Cambridge Scheduled
Friday Glynn Academy Camden County Scheduled
Friday Sprayberry Campbell Scheduled
Friday Westlake Cartersville Scheduled
Friday Pepperell Cedartown Scheduled
Friday Collins Hill Central Gwinnett Scheduled
Friday Southwest Macon Central Macon Scheduled
Friday Starr's Mill Chapel Hill Scheduled
Friday Seminole County Chattahoochee County Scheduled
Friday Ridgeland Chattooga Scheduled
Friday Murray County Christian Heritage Scheduled
Friday South Atlanta Clarkston Scheduled
Friday Cedar Grove Columbia Scheduled
Friday Mt. Zion Carroll Coosa Scheduled
Friday New Manchester Creekside Scheduled
Friday Blessed Trinity Creekview Scheduled
Friday Heard County Darlington Scheduled
Friday Apalachee Discovery Scheduled
Friday Northgate Douglas County Scheduled
Friday Lakeside Dekalb Druid Hills Scheduled
Friday Swainsboro Dublin Scheduled
Friday Stockbridge Dutchtown Scheduled
Friday Hart County Eagle's Landing Christian Scheduled
Friday Johnson Gainesville East Hall Scheduled
Friday Tattnall Square Academy East Laurens Scheduled
Friday Villa Rica East Paulding Scheduled
Friday South Effingham Effingham County Scheduled
Friday Chestatee Fannin County Scheduled
Friday Our Lady of Mercy Fellowship Christian Scheduled
Friday Hawkinsville First Presbyterian Scheduled
Friday Meadowcreek Forsyth Central Scheduled
Friday Riverside Military George Walton Academy Scheduled
Friday Schley County Georgia Military Scheduled
Friday Evans Glenn Hills Scheduled
Friday Monticello Greene County Scheduled
Friday Lanier County Groves Scheduled
Friday Franklin County Habersham Central Scheduled
Friday Greenbrier Harlem Scheduled
Friday Butler Hephzibah Scheduled
Friday North Murray Heritage Catoosa Scheduled
Friday Rockdale County Heritage Conyers Scheduled
Friday Paulding County Hiram Scheduled
Friday West Hall Jackson County Scheduled
Friday Brantley County Jeff Davis Scheduled
Friday Washington-Wilkes Jefferson County Scheduled
Friday Pope Johns Creek Scheduled
Friday Locust Grove Jones County Scheduled
Friday Northside Columbus Jordan Scheduled
Friday Rome Kell Scheduled
Friday Woodstock Kennesaw Mountain Scheduled
Friday Whitefield Academy King's Ridge Scheduled
Friday Gordon Central Lafayette Scheduled
Friday East Coweta LaGrange Scheduled
Friday Commerce Lakeview Academy Scheduled
Friday Gordon Lee Lakeview Ft Oglethorpe Scheduled
Friday Troup Lamar County Scheduled
Friday Cherokee Lambert Scheduled
Friday Brookstone Landmark Christian Scheduled
Friday Jenkins Liberty County Scheduled
Friday Abbeville, SC Lincoln County Scheduled
Friday Washington Lithia Springs Scheduled
Friday Eastside Loganville Scheduled
Friday Windsor Forest Long County Scheduled
Friday Shiloh Lowndes Scheduled
Friday Fitzgerald Macon County Scheduled
Friday Lumpkin County Madison County Scheduled
Friday Pebblebrook Marietta Scheduled
Friday St Pius X Marist Scheduled
Friday Forest Park Mary Persons Scheduled
Friday Hughes Mays Scheduled
Friday Jonesboro McEachern Scheduled
Friday Luella McIntosh Scheduled
Friday Claxton Metter Scheduled
Friday Mitchell County Miller County Scheduled
Friday Salem Miller Grove Scheduled
Friday North Cobb Christian Mt. Vernon Scheduled
Friday Fayette County Mundy's Mill Scheduled
Friday Etowah Newnan Scheduled
Friday Peachtree Ridge Newton Scheduled
Friday Dunwoody North Atlanta Scheduled
Friday Jackson Atlanta North Clayton Scheduled
Friday Norcross North Gwinnett Scheduled
Friday Pickens North Hall Scheduled
Friday Cedar Shoals North Oconee Scheduled
Friday Lanier Northside Warner Robins Scheduled
Friday Model Northwest Whitfield Scheduled
Friday Morgan County Oconee County Scheduled
Friday East Jackson Oglethorpe County Scheduled
Friday KIPP Atlanta Collegiate Osborne Scheduled
Friday Thomson Pace Academy Scheduled
Friday Marion County Pacelli Catholic Scheduled
Friday Peach County Perry Scheduled
Friday Richmond Hill Pierce County Scheduled
Friday Jenkins County Portal Scheduled
Friday Hebron Christian Academy Providence Christian Scheduled
Friday White County Rabun County Scheduled
Friday Josey Richmond Academy Scheduled
Friday Colquitt County Roswell Scheduled
Friday Howard Rutland Scheduled
Friday Morrow Sandy Creek Scheduled
Friday Charlton County Savannah Christian Scheduled
Friday Johnson Savannah Savannah Country Day Scheduled
Friday Statesboro Screven County Scheduled
Friday Mount de Sales Academy Social Circle Scheduled
Friday Dalton Sonoraville Scheduled
Friday South Gwinnett South Forsyth Scheduled
Friday Lovejoy Spalding Scheduled
Friday Kendrick Spencer Scheduled
Friday Flowery Branch Stephens County Scheduled
Friday Southwest Dekalb Stephenson Scheduled
Friday Glascock County Stewart County Scheduled
Friday Pike County Strong Rock Christian Scheduled
Friday Beach Tattnall County Scheduled
Friday Central Talbotton Taylor County Scheduled
Friday Toombs County Telfair County Scheduled
Friday Monroe Thomas County Central Scheduled
Friday Valdosta Tift County Scheduled
Friday Prince Avenue Christian Towns County Scheduled
Friday Northeast Twiggs County Scheduled
Friday Eagle's Landing Union Grove Scheduled
Friday Griffin Upson-Lee Scheduled
Friday Houston County Veterans Scheduled
Friday West Laurens Vidalia Scheduled
Friday Mt. Pisgah Christian Walker Scheduled
Friday Monroe Area Walnut Grove Scheduled
Friday Grady Ware County Scheduled
Friday Hapeville Wesleyan Scheduled
Friday Hillgrove West Forsyth Scheduled
Friday Cross Creek Westside, Augusta Scheduled
Friday Montgomery County Wheeler County Scheduled
Friday Johnson County Wilkinson County Scheduled
Friday Cass Woodland, Cartersville Scheduled
Friday Hampton Woodland, Stockbridge Scheduled
Friday Riverwood Woodward Academy Scheduled
Friday Early County Worth County Scheduled
Saturday Henry County Alcovy Scheduled
Saturday Dacula Arabia Mountain Scheduled
Saturday Westover Dougherty Scheduled
Saturday Therrell McNair Scheduled