Skip to main content

SCHEDULE

Featured Games

Kickoff August 19, 2019 - August 25, 2019
  • August 19, 2019 - August 25, 2019
  • August 26, 2019 - September 1, 2019
  • September 2, 2019 - September 8, 2019
  • September 9, 2019 - September 15, 2019
  • September 16, 2019 - September 22, 2019
  • September 23, 2019 - September 29, 2019
  • September 30, 2019 - October 6, 2019
  • October 7, 2019 - October 13, 2019
  • October 14, 2019 - October 20, 2019
  • October 21, 2019 - October 27, 2019
  • October 28, 2019 - November 3, 2019
  • November 4, 2019 - November 10, 2019
  • November 11, 2019 - November 17, 2019
  • November 18, 2019 - November 24, 2019
  • November 25, 2019 - December 1, 2019
  • December 2, 2019 - December 8, 2019
  • December 9, 2019 - December 15, 2019

This Week's Football Games

Day Awaysort descending Home Status
Friday Adairsville Chattooga Scheduled
Friday Apalachee Monroe Area Scheduled
Friday Aquinas Laney Scheduled
Saturday Arabia Mountain Carver Atlanta Scheduled
Friday Archer Tucker Scheduled
Friday Armuchee Murray County Scheduled
Friday Athens Academy Savannah Christian Scheduled
Friday B.E.S.T. Academy KIPP Atlanta Collegiate Scheduled
Friday Bacon County Fitzgerald Scheduled
Friday Baldwin Washington County Scheduled
Friday Banks County Jackson County Scheduled
Friday Banneker Lovejoy Scheduled
Friday Benedictine Burke County Scheduled
Friday Bowdon Valwood Scheduled
Friday Bradwell Institute Dodge County Scheduled
Friday Brooks County Mitchell County Scheduled
Saturday Brookwood McEachern Scheduled
Friday Buford Milton Scheduled
Friday Cairo Thomasville Scheduled
Thursday Callaway 7 Opelika, AL 10 Final
Friday Camden County West Forsyth Scheduled
Friday Campbell Villa Rica Scheduled
Friday Cartersville Allatoona Scheduled
Friday Carver Columbus Harris County Scheduled
Friday Centennial Northside Warner Robins Scheduled
Friday Central Gwinnett South Gwinnett Scheduled
Friday Chamblee Forsyth Central Scheduled
Friday Chattahoochee Riverwood Scheduled
Friday Cherokee Bluff Whitefield Academy Scheduled
Friday Christian Heritage Riverside Military Scheduled
Friday Clarkston Druid Hills Scheduled
Friday Claxton Tattnall County Scheduled
Friday Coahulla Creek Northwest Whitfield Scheduled
Friday Coffee Brunswick Scheduled
Saturday Colquitt County North Gwinnett Scheduled
Friday Columbia Stephenson Scheduled
Friday Columbus Spencer Scheduled
Friday Commerce West Hall Scheduled
Friday Cook Westover Scheduled
Friday Coosa Trion Scheduled
Friday Creekview Cambridge Scheduled
Friday Crisp County Americus-Sumter Scheduled
Friday Dacula Discovery Scheduled
Friday Dalton Ringgold Scheduled
Saturday Dougherty Lee County Scheduled
Friday Drew Lowndes Scheduled
Friday Dublin Emanuel County Institute Scheduled
Friday Duluth Shiloh Scheduled
Friday Eagle's Landing Christian Morrow Scheduled
Saturday East Coweta Mill Creek Scheduled
Friday East Hall Flowery Branch Scheduled
Friday East Jackson Lumpkin County Scheduled
Friday East Laurens West Laurens Scheduled
Friday Eastside Ola Scheduled
Friday Elbert County Hart County Scheduled
Friday Etowah River Ridge Scheduled
Friday Evans Effingham County Scheduled
Friday Fayette County Hampton Scheduled
Friday Franklin County Stephens County Scheduled
Friday Frederica Academy Charlton County Scheduled
Friday Gilmer Fannin County Scheduled
Friday Glascock County Georgia Military Scheduled
Friday Glenn Hills Jeff Davis Scheduled
Friday Glynn Academy Fort Dorchester, S.C. Scheduled
Friday Gordon Lee Dade County Scheduled
Friday Greater Atlanta Christian Lovett Scheduled
Friday Griffin Spalding Scheduled
Friday Grovetown Richmond Hill Scheduled
Friday Habersham Central Dawson County Scheduled
Saturday Hapeville Charter Cedar Grove Scheduled
Friday Haralson County Gordon Central Scheduled
Friday Hawkinsville Bleckley County Scheduled
Friday Hayesville, NC Towns County Scheduled
Friday Hebron Christian Academy Clinch County Scheduled
Friday Heritage Catoosa Lakeview Ft Oglethorpe Scheduled
Friday Hillgrove Douglas County Scheduled
Friday Houston County Perry Scheduled
Friday Howard Jones County Scheduled
Friday Hughes Dutchtown Scheduled
Friday Irwin County Berrien Scheduled
Friday Jackson Atlanta Valdosta Scheduled
Friday Jefferson County Swainsboro Scheduled
Friday Jenkins County Windsor Forest Scheduled
Friday Johns Creek Fairfield Central ,SC Scheduled
Friday Josey Cross Creek Scheduled
Saturday Kell Mays Scheduled
Friday LaFayette Model Scheduled
Friday LaGrange Heard County Scheduled
Friday Lakeside Dekalb Decatur Scheduled
Friday Lakeside Evans Midland Valley, SC Scheduled
Friday Lambert Wheeler Scheduled
Friday Lanier Peachtree Ridge Scheduled
Friday Lanier County Union County FL Scheduled
Friday Lassiter Harrison Scheduled
Friday Lincoln County Abbeville, SC Scheduled
Thursday Lithonia 51 Forest Park 0 Final
Friday Locust Grove Jackson Scheduled
Friday Loganville Morgan County Scheduled
Friday Madison County Cedar Shoals Scheduled
Thursday Marietta 48 Rome 14 Final
Friday Mary Persons Gainesville Scheduled
Friday McIntosh County Academy Pierce County Scheduled
Friday McNair Towers Scheduled
Friday Meadowcreek Wesleyan Scheduled
Thursday Miller Grove 19 Redan 26 Final
Friday Monroe Jordan Scheduled
Friday Montgomery Academy, AL Brookstone Scheduled
Friday Montgomery County Atkinson County Scheduled
Friday Mount de Sales Academy Monticello Scheduled
Saturday Mt. Pisgah Christian Holy Innocents Scheduled
Friday Mt. Zion Carroll Lamar County Scheduled
Friday Mt. Zion Jonesboro Jonesboro Scheduled
Friday Mundy's Mill McIntosh Scheduled
Thursday New Hampstead 12 Jenkins 35 Final
Friday Newnan Chapel Hill Scheduled
Friday Newton Alcovy Scheduled
Friday North Atlanta Grady Scheduled
Friday North Augusta, SC Thomson Scheduled
Friday North Clayton Riverdale Scheduled
Friday North Cobb Woodstock Scheduled
Friday North Forsyth Cherokee Scheduled
Friday North Hall Chestatee Scheduled
Friday North Paulding Paulding County Scheduled
Friday North Springs Fellowship Christian Scheduled
Friday Northeast Trinity Christian Scheduled
Friday Oconee County Jefferson Scheduled
Friday Oglethorpe County Johnson Gainesville Scheduled
Thursday Osborne 7 Therrell 32 Final
Friday Our Lady of Mercy Tattnall Square Academy Scheduled
Friday Pace Academy New Manchester Scheduled
Friday Pacelli Catholic Landmark Christian Scheduled
Friday Parkview Mountain View Scheduled
Friday Pataula Charter Baconton Scheduled
Friday Pebblebrook South Cobb Scheduled
Friday Pelham Macon County Scheduled
Friday Pepperell Darlington Scheduled
Friday Pike County Central Talbotton Scheduled
Friday Prince Avenue Christian Mount Vernon Scheduled
Friday Providence Christian Cross Keys Scheduled
Friday Putnam County North Oconee Scheduled
Saturday Rabun County Bremen Scheduled
Friday Richmond Academy Hephzibah Scheduled
Thursday Ridgeland 8 Calhoun 38 Final
Friday Rockdale County Eagle's Landing Scheduled
Friday Rockledge High School, FL Ware County Scheduled
Friday Rockmart Cedartown Scheduled
Friday Salem Heritage Conyers Scheduled
Friday Savannah Hilton Head Scheduled
Friday Schley County Marion County Scheduled
Friday Screven County Bluffton, SC Scheduled
Friday Seminole County Bainbridge Scheduled
Thursday Shaw 48 Kendrick 14 Final
Friday South Atlanta Central Carroll Scheduled
Friday South Effingham Long County Scheduled
Friday Southeast Whitfield Woodland, Cartersville Scheduled
Friday Sprayberry South Forsyth Scheduled
Friday St Pius X Blessed Trinity Scheduled
Friday Stone Mountain Pickens Scheduled
Friday Taylor County Manchester Scheduled
Friday Terrell County Chattahoochee County Scheduled
Friday Thomas County Central Early County Scheduled
Friday Treutlen ACE Charter Scheduled
Friday Turner County Worth County Scheduled
Friday Twiggs County Toombs County Scheduled
Friday Upson-Lee Veterans Scheduled
Friday Walker Athens Christian Scheduled
Friday Walnut Grove George Walton Academy Scheduled
Saturday Walton Norcross Scheduled
Friday Warner Robins Tift County Scheduled
Friday Warren County Portal Scheduled
Friday Washington Douglass-Atlanta Scheduled
Friday Westlake Creekside Scheduled
Friday Westminster Woodward Academy Scheduled
Friday Westside, Macon Southwest Macon Scheduled
Friday Winder-Barrow Clarke Central Scheduled
Friday Woodland, Stockbridge Southwest Dekalb Scheduled

Latest Sports News & Blogs

Top Five Story Lines For The 2019 Season

From new faces in new places, to an abundance of four-star talent, this should be a fun season for high school football.

August 23, 2019

Beware The Swamp: Creekside On The Rise

Two years ago, coach Maurice Dixon answered the call to come home and he has moved the program forward by getting back to basics.

August 22, 2019

Irwin Coach Nobles Fights Insidious Foe

The community is stunned to learn the popular head football coach is battling stomach cancer.

August 21, 2019

Dublin Among Early Favorites in Class 2A

Roger Holmes is entering his 18th year as the head football coach at Dublin High School. If there is one thing he likes about his Irish football team, it’s consistency.

August 20, 2019