Skip to main content

SCHEDULE

Week 4 Featured Football Games

Week 4 September 16, 2019 - September 22, 2019
  • August 19, 2019 - August 25, 2019
  • August 26, 2019 - September 1, 2019
  • September 2, 2019 - September 8, 2019
  • September 9, 2019 - September 15, 2019
  • September 16, 2019 - September 22, 2019
  • September 23, 2019 - September 29, 2019
  • September 30, 2019 - October 6, 2019
  • October 7, 2019 - October 13, 2019
  • October 14, 2019 - October 20, 2019
  • October 21, 2019 - October 27, 2019
  • October 28, 2019 - November 3, 2019
  • November 4, 2019 - November 10, 2019
  • November 11, 2019 - November 17, 2019
  • November 18, 2019 - November 24, 2019
  • November 25, 2019 - December 1, 2019
  • December 2, 2019 - December 8, 2019
  • December 9, 2019 - December 15, 2019

This Week's Football Games

Day Awaysort descending Home Status
Friday Eufaula, AL. Early County Scheduled
Friday ACE Charter Fullington Academy Scheduled
Friday Aiken Lakeside Evans Scheduled
Friday Allatoona South Cobb Scheduled
Friday Apalachee Walnut Grove Scheduled
Friday Appling County Cook Scheduled
Friday Aquinas Lincoln County Scheduled
Friday Arabia Mountain Heritage Conyers Scheduled
Monday Athens Christian 34 Pinecrest Academy 13 Final
Friday Baldwin Northside Warner Robins Scheduled
Friday Beaufort, SC Valdosta Scheduled
Friday Benedictine Groves Scheduled
Friday Bleckley County Marion County Scheduled
Friday Bradwell Institute Tattnall County Scheduled
Friday Briarwood Christian, AL Glascock County Scheduled
Friday Brookstone First Presbyterian Scheduled
Friday Brunswick Camden County Scheduled
Monday Bryan County 0 Long County 55 Final
Friday Burke County Evans Scheduled
Friday Cairo Hardaway Scheduled
Friday Cambridge Centennial Scheduled
Friday Cartersville Cherokee Scheduled
Saturday Carver Atlanta Jackson Atlanta Scheduled
Friday Carver Columbus Dougherty Scheduled
Friday Cedar Shoals Oconee County Scheduled
Friday Cedartown Southeast Whitfield Scheduled
Friday Central Macon Northeast Scheduled
Friday Chamblee Pickens Scheduled
Friday Charlton County Atkinson County Scheduled
Friday Chattahoochee County Calhoun County Scheduled
Friday Christian Heritage Mt. Zion Carroll Scheduled
Friday Clarke Central Lanier Scheduled
Friday Clarkston Berkmar Scheduled
Friday Clinch County Irwin County Scheduled
Friday Coahulla Creek Murray County Scheduled
Friday Commerce Providence Christian Scheduled
Friday Coosa Chattooga Scheduled
Monday Creekside 28 New Manchester 13 Final
Monday Creekview 46 Osborne 21 Final
Friday Dacula Central Gwinnett Scheduled
Friday Dalton Creekview Scheduled
Friday Decatur North Springs Scheduled
Friday Denmark Dawson County Scheduled
Monday Discovery 14 Meadowcreek 6 Final
Friday Dodge County Fitzgerald Scheduled
Friday Douglass-Atlanta B.E.S.T. Academy Scheduled
Friday Drew Forest Park Scheduled
Friday Dublin Brooks County Scheduled
Monday Duluth 40 Lakeside Dekalb 0 Final
Friday Dutchtown Union Grove Scheduled
Friday Eagle's Landing Christian Holy Innocents Scheduled
Friday East Coweta North Cobb Scheduled
Friday East Jackson Madison County Scheduled
Friday East Paulding Kell Scheduled
Friday Elbert County Oglethorpe County Scheduled
Friday Etowah Hillgrove Scheduled
Friday Fannin County Chestatee Scheduled
Friday Fayette County Spalding Scheduled
Monday Fellowship Christian 47 Walker 0 Final
Friday Fellowship Christian Stratford Academy Scheduled
Friday George Walton Academy Towns County Scheduled
Friday Gordon Central Pepperell Scheduled
Friday Gordon Lee Darlington Scheduled
Friday Griffin Upson-Lee Scheduled
Friday Hancock Central Georgia Military Scheduled
Friday Hapeville Charter Therrell Scheduled
Friday Haralson County Adairsville Scheduled
Friday Harrison Sprayberry Scheduled
Friday Heard County Central Carroll Scheduled
Friday Hephzibah Butler Scheduled
Friday Hughes Tri-Cities Scheduled
Friday Islands Beach Scheduled
Monday Islands 42 Calvary Day 21 Final
Friday Jackson Howard Scheduled
Friday Jefferson Gainesville Scheduled
Monday Jefferson County 39 Butler 6 Final
Thursday Jenkins 59 Johnson Savannah 7 Final
Friday Johns Creek Chattahoochee Scheduled
Friday Johnson County Savannah Country Day Scheduled
Friday Johnson Gainesville Cross Keys Scheduled
Friday Jordan Greenville Scheduled
Friday Josey Jefferson County Scheduled
Friday Kennesaw Mountain North Forsyth Scheduled
Friday King's Ridge Mount Paran Christian Scheduled
Friday KIPP Atlanta Collegiate McNair Scheduled
Friday Lakeside Dekalb Forsyth Central Scheduled
Monday Lakeview Academy 21 St. Francis 49 Final
Friday Lakeview Ft Oglethorpe Ringgold Scheduled
Friday Lamar County Pike County Scheduled
Friday Laney Harlem Scheduled
Friday Lanier County Wilcox County Scheduled
Friday Lassiter Wheeler Scheduled
Friday Lithia Springs Grady Scheduled
Friday Lithonia Pebblebrook Scheduled
Friday Long County Vidalia Scheduled
Friday Luella Druid Hills Scheduled
Friday Marist St Pius X Scheduled
Friday McEachern Collins Hill Scheduled
Friday McIntosh County Academy Jenkins County Scheduled
Friday Miami Northwestern Lowndes Scheduled
Friday Midland Valley, SC Richmond Academy Scheduled
Friday Miller County Randolph Clay Scheduled
Friday Miller Grove Coffee Scheduled
Friday Milton Roswell Scheduled
Friday Mitchell County Baconton Scheduled
Friday Model Dade County Scheduled
Friday Montgomery County Claxton Scheduled
Friday Monticello Union County Scheduled
Friday Morrow Stephenson Scheduled
Friday Mount de Sales Academy Greene County Scheduled
Monday Mt. Pisgah Christian 6 Whitefield Academy 40 Final
Friday Mt. Zion Jonesboro M L King Scheduled
Friday New Hampstead Richmond Hill Scheduled
Saturday New Manchester Mays Scheduled
Friday Newton Buford Scheduled
Friday Norcross Archer Scheduled
Monday North Atlanta 13 Johns Creek 42 Final
Friday North Clayton Eastside Scheduled
Friday North Cobb Christian Trion Scheduled
Monday North Gwinnett 51 Norcross 21 Final
Friday North Murray Calhoun Scheduled
Friday North Oconee Franklin County Scheduled
Friday Northgate Creekside Scheduled
Friday Northview Dunwoody Scheduled
Friday Northwest Whitfield Temple Scheduled
Friday Ola Locust Grove Scheduled
Friday Osborne River Ridge Scheduled
Friday Our Lady of Mercy Wesleyan Scheduled
Friday Pataula Charter Sherwood Christian Scheduled
Friday Peach County Mary Persons Scheduled
Friday Peachtree Ridge West Forsyth Scheduled
Friday Pelham Terrell County Scheduled
Friday Pierce County Bradford, FL Scheduled
Friday Pope Alpharetta Scheduled
Friday Portal Emanuel County Institute Scheduled
Friday Putnam County Rabun County Scheduled
Friday Riverwood Banneker Scheduled
Friday Rockmart Armuchee Scheduled
Friday Rome Carrollton Scheduled
Friday Salem Hampton Scheduled
Friday Savannah Southeast Bulloch Scheduled
Friday Schley County Hawkinsville Scheduled
Friday Screven County Westside, Augusta Scheduled
Friday Sequoyah Campbell Scheduled
Friday Shaw Americus-Sumter Scheduled
Friday Shiloh Meadowcreek Scheduled
Friday Social Circle Banks County Scheduled
Friday South Effingham West Laurens Scheduled
Friday South Gwinnett Crisp County Scheduled
Friday South Paulding Douglas County Scheduled
Friday Southwest Dekalb Lovejoy Scheduled
Friday Southwest Macon Lee County Scheduled
Friday Starr's Mill Sandy Creek Scheduled
Friday Statesboro Effingham County Scheduled
Friday Stephens County Habersham Central Scheduled
Friday Stewart County Seminole County Scheduled
Friday Stockbridge Eagle's Landing Scheduled
Friday Strong Rock Christian Landmark Christian Scheduled
Friday Swainsboro Washington County Scheduled
Thursday Thomas County Central 35 Monroe 22 Final
Friday Thomson Greater Atlanta Christian Scheduled
Friday Tift County Parkview Scheduled
Friday Treutlen Calvary Day Scheduled
Friday Trinity Christian Mount Vernon Scheduled
Friday Troup Callaway Scheduled
Friday Tucker Mundy's Mill Scheduled
Friday Turner County Telfair County Scheduled
Friday Twiggs County Macon County Scheduled
Friday Veterans Houston County Scheduled
Friday Villa Rica Cass Scheduled
Friday Walton North Gwinnett Scheduled
Friday Warner Robins Colquitt County Scheduled
Friday Warren County Washington-Wilkes Scheduled
Saturday Washington South Atlanta Scheduled
Friday Wayne County Glynn Academy Scheduled
Friday Westlake Grayson Scheduled
Friday Westover Northside Columbus Scheduled
Friday Wheeler County Savannah Christian Scheduled
Friday White County North Hall Scheduled
Friday Whitefield Academy Pinecrest Academy Scheduled
Friday Whitewater Chapel Hill Scheduled
Friday Wilkinson County Metter Scheduled
Friday Winder-Barrow Loganville Scheduled
Friday Woodland, Cartersville Paulding County Scheduled
Friday Woodland, Stockbridge Jones County Scheduled
Friday Woodstock North Paulding Scheduled
Friday Woodward Academy McDonough Scheduled
Thursday Worth County 24 Rutland 22 Final

Latest Sports News & Blogs

Top Prospects to Watch: Milton at Roswell on GPB

Loads of college talent will be on display when schools renew their decades-old rivalry.

September 20, 2019

Griffin Continues To Thrive Under Reid's Regime

A 3-0 start brings a smile -- and free coffee -- to first-year Bears coach

September 19, 2019

Winning Ways Haven't Changed At Clinch County

First-year head coach Don Tison Jr. continues program's legacy of success.

September 18, 2019

Success Still Percolates at Coffee High

Robbie Pruitt's team has jumped out to a 4-0 start and ready to tackle tough Region 1 schedule.

September 17, 2019