Skip to main content

Randolph-Clay at Baconton

Scheduled
October 24th, 2014

Baconton Blazers

Principal: Lynn Pinson
Class: A
Region: 1
Total Record: 2-6-0 (0.250)
Classification Record: 2-5-0 (0.286)
Region Record: 1-4-0 (0.200)

Randolph Clay Red Devils

Principal: Lee Byrd
Class: A
Region: 1
Total Record: 2-5-0 (0.286)
Classification Record: 1-3-0 (0.250)
Region Record: 0-3-0 (0.000)

Previous Matchups

October 18th, 2013 Randolph Clay 30 Baconton 21
October 18th, 2012 Baconton 7 Randolph Clay 32
September 9th, 2011 Randolph Clay 54 Baconton 7
September 10th, 2010 Baconton 18 Randolph Clay 60

This Week's Scores

Day Away Home Status
Thursday Cairo 14 Monroe 21 Final
Thursday Islands 6 Savannah 49 Final
Thursday Blessed Trinity 36 Washington 6 Final
Thursday Spencer 20 Westside, Macon 44 Final
Friday North Murray 7 Adairsville 28 2nd Quarter
Friday East Paulding 26 Alexander 24 4th Quarter
Friday Paulding County 20 Allatoona 41 3rd Quarter
Friday South Forsyth 8 Alpharetta 17 4th Quarter
Friday Pierce County 17 Appling County 14 3rd Quarter
Friday Warren County 14 Aquinas 43 Final
Friday St Pius X 56 Arabia Mountain 24 3rd Quarter
Friday Darlington 40 Armuchee 6 Final
Friday Providence Christian 0 Athens Academy 60 Final
Friday Lakeview Academy 0 Athens Christian 20 2nd Quarter
Friday Turner County 0 Atkinson County 6 1st Quarter
Friday Randolph Clay Baconton Scheduled
Friday Dawson County 0 Banks County 6 1st Quarter
Friday Groves 0 Benedictine 63 3rd Quarter
Friday Seminole County 61 Berrien 21 Final
Friday Monticello 14 Bleckley County 14 4th Quarter
Friday Heard County 14 Bowdon 39 4th Quarter
Friday Pacelli Catholic 35 Brookstone 12 4th Quarter
Friday Richmond Hill 28 Brunswick 23 2nd Quarter
Friday Murray County 3 Calhoun 49 4th Quarter
Friday Claxton 21 Calvary Day 35 3rd Quarter
Friday Riverwood 14 Cambridge 35 4th Quarter
Friday Troup 22 Carrollton 35 Final
Friday Southeast Whitfield 0 Cartersville 48 Final
Friday Harris County 27 Carver Columbus 6 3rd Quarter
Friday River Ridge 12 Cass 27 3rd Quarter
Friday Gainesville 28 Cedar Shoals 26 2nd Quarter
Friday Central Carroll 42 Cedartown 7 3rd Quarter
Friday Archer 21 Central Gwinnett 14 4th Quarter
Friday Grady 14 Chamblee 7 Halftime
Friday New Manchester Chapel Hill Scheduled
Friday Northview 31 Chattahoochee 7 4th Quarter
Friday Model Chattooga Scheduled
Friday Winder-Barrow 14 Clarke Central 23 3rd Quarter
Friday Tri-Cities 44 Clarkston 0 4th Quarter
Friday Lanier County 0 Clinch County 53 3rd Quarter
Friday Northside Columbus 21 Columbus 0 Halftime
Friday Towns County 0 Commerce 45 4th Quarter
Friday Dade County Coosa Scheduled
Friday North Cobb Christian Crawford County Scheduled
Friday Banneker Creekside Scheduled
Friday Grayson 17 Dacula 20 3rd Quarter
Friday Cook 10 Dodge County 10 4th Quarter
Friday North Gwinnett 24 Duluth 44 Halftime
Friday Brooks County 28 Early County 0 2nd Quarter
Friday Douglas County 14 East Coweta 21 3rd Quarter
Friday Franklin County 7 East Hall 34 Final
Friday Jackson County 35 East Jackson 7 4th Quarter
Friday Metter 35 East Laurens 7 2nd Quarter
Friday Hampton 6 Eastside 34 Scheduled
Friday Glynn Academy 28 Effingham County 0 4th Quarter
Friday Wheeler County 0 Emanuel County Institute 7 Halftime
Friday Jones County 31 Evans 17 3rd Quarter
Friday Pinecrest Academy 14 Fellowship Christian 7 Final
Friday Wilkinson County 8 First Presbyterian 34 4th Quarter
Friday Pelham 0 Fitzgerald 42 Final
Friday Loganville 29 Flowery Branch 14 Final
Friday Lincoln County 20 Georgia Military 14 2nd Quarter
Friday Lafayette 20 Gilmer 41 Halftime
Friday Holy Innocents 0 Greater Atlanta Christian 38 Final
Friday Houston County 28 Greenbrier 7 4th Quarter
Friday Marion County 34 Greenville 0 4th Quarter
Friday Pace Academy Hapeville Scheduled
Friday Jefferson County 49 Harlem 14 3rd Quarter
Friday Hillgrove 27 Harrison 35 4th Quarter
Friday Schley County 2 Hawkinsville 28 Final
Friday George Walton Academy 14 Hebron Christian Academy 10 4th Quarter
Friday Laney 49 Hephzibah 7 Final
Friday Pickens 23 Heritage Catoosa 0 Final
Friday Apalachee 21 Heritage Conyers 6 2nd Quarter
Friday Villa Rica 18 Hiram 34 Halftime
Friday Upson-Lee 7 Howard 7 Halftime
Friday Westlake Hughes Scheduled
Friday Central Macon Jackson Scheduled
Friday South Atlanta 20 Jackson Atlanta 16 4th Quarter
Friday Bryan County 6 Jeff Davis 7 Halftime
Friday Savannah Country Day Jenkins County Scheduled
Friday Habersham Central 7 Johns Creek 28 3rd Quarter
Friday Treutlen 0 Johnson County 21 1st Quarter
Friday Beach 9 Johnson Savannah 0 3rd Quarter
Friday Mt Zion Jonesboro 0 Jonesboro 45 4th Quarter
Friday Peach County 31 Jordan 0 4th Quarter
Friday Washington County 73 Josey 6 Final
Friday North Atlanta 7 Kell 35 4th Quarter
Friday McEachern 28 Kennesaw Mountain 6 3rd Quarter
Friday Mt. Pisgah Christian 36 King's Ridge 13 3rd Quarter
Friday B.E.S.T. Academy KIPP Atlanta Collegiate Scheduled
Friday Shaw 0 LaGrange 24 4th Quarter
Friday Eagle's Landing Christian 28 Landmark Christian 28 4th Quarter
Friday Salem 28 Lanier 42 4th Quarter
Friday Windsor Forest 0 Liberty County 34 2nd Quarter
Friday South Paulding 27 Lithia Springs 0 2nd Quarter
Friday Henry County 30 Locust Grove 19 4th Quarter
Friday McIntosh County Academy 0 Long County 32 2nd Quarter
Friday Ola 0 Luella 16 4th Quarter
Friday Stephens County 31 Madison County 10 4th Quarter
Friday Bremen 27 Manchester 12 4th Quarter
Friday Columbia 0 Marist 41 Final
Friday Veterans 0 Mary Persons 31 Final
Friday Carver Atlanta 0 Mays 20 2nd Quarter
Friday Forest Park 14 McIntosh 31 Halftime
Friday Mountain View 35 Meadowcreek 0 4th Quarter
Friday Collins Hill 0 Mill Creek 51 4th Quarter
Friday Calhoun County 56 Miller County 0 3rd Quarter
Friday Dunwoody 19 Miller Grove 34 3rd Quarter
Friday Elbert County Morgan County Scheduled
Friday Trion 0 Mt Paran Christian 42 Final
Friday Starr's Mill 16 Mundy's Mill 26 4th Quarter
Friday Pebblebrook 0 Newnan 35 4th Quarter
Friday Cedar Grove North Clayton Scheduled
Friday Centennial 27 North Forsyth 3 Final
Friday Monroe Area 35 North Hall 35 4th Quarter
Friday Buford 51 North Oconee 3 4th Quarter
Friday Marietta 28 North Paulding 28 3rd Quarter
Friday Forsyth Central 28 North Springs 7 4th Quarter
Friday Macon County 21 Northeast 0 2nd Quarter
Friday Drew 14 Northgate 28 4th Quarter
Friday Hart County 49 Oconee County 7 3rd Quarter
Friday Social Circle 0 Oglethorpe County 7 3rd Quarter
Friday Cross Keys 6 Osborne 41 Final
Friday Norcross 2 Peachtree Ridge 28 3rd Quarter
Friday Callaway 41 Pepperell 7 Final
Friday Baldwin 17 Perry 3 Final
Friday Griffin 50 Pike County 7 3rd Quarter
Friday Lassiter 35 Pope 24 4th Quarter
Friday Lamar County Putnam County Scheduled
Friday Cross Creek Richmond Academy Scheduled
Friday Northwest Whitfield 24 Ridgeland 17 3rd Quarter
Friday Coahulla Creek 0 Ringgold 48 Final
Friday Greene County 21 Riverside Military 0 2nd Quarter
Friday Lakeside Dekalb 7 Rockdale County 15 Halftime
Friday Haralson County 8 Rockmart 41 4th Quarter
Friday Sequoyah 14 Rome 14 Halftime
Friday Cherokee 21 Roswell 31 4th Quarter
Friday Woodward Academy 28 Sandy Creek 7 Final
Friday Portal 14 Savannah Christian 24 Final
Friday Parkview 34 Shiloh 21 3rd Quarter
Friday Lakeview Ft Oglethorpe 0 Sonoraville 48 3rd Quarter
Friday Campbell 24 South Cobb 55 3rd Quarter
Friday Bradwell Institute 12 South Effingham 30 Halftime
Friday Berkmar 0 South Gwinnett 35 4th Quarter
Friday Riverdale Spalding Scheduled
Friday Ware County 40 Statesboro 7 3rd Quarter
Friday M L King 0 Stephenson 14 2nd Quarter
Friday Woodland, Stockbridge 7 Stockbridge 22 4th Quarter
Friday Mount de Sales Academy 7 Stratford Academy 35 3rd Quarter
Friday Dublin 7 Swainsboro 25 Final
Friday Dooly County Taylor County Scheduled
Friday Charlton County 21 Telfair County 20 4th Quarter
Friday Chattahoochee County 22 Temple 6 Halftime
Friday Mitchell County 20 Terrell County 12 4th Quarter
Friday Decatur 35 Therrell 7 Final
Friday Crisp County 0 Thomas County Central 24 2nd Quarter
Friday Brantley County 28 Toombs County 7 Halftime
Friday McNair Towers Scheduled
Friday Alcovy 0 Tucker 55 Final
Friday Tattnall Square Academy 37 Twiggs County 14 4th Quarter
Friday Dutchtown 23 Union Grove 3 4th Quarter
Friday Bacon County 29 Vidalia 49 3rd Quarter
Friday Christian Heritage 20 Walker 7 4th Quarter
Friday Eagle's Landing 7 Walnut Grove 0 Halftime
Friday Lakeside Evans 28 Warner Robins 28 3rd Quarter
Friday Rabun County Washington-Wilkes Scheduled
Friday Thomson 6 Wayne County 34 Final
Friday Lovett 24 Wesleyan 18 4th Quarter
Friday Lambert 23 West Forsyth 27 4th Quarter
Friday Fannin County 0 West Hall 49 Final
Friday Douglass Atlanta Westminster Scheduled
Friday Dougherty 8 Westover 20 3rd Quarter
Friday Glenn Hills Westside, Augusta Scheduled
Friday Etowah 24 Wheeler 7 4th Quarter
Friday Chestatee 28 White County 42 4th Quarter
Friday St. Francis 14 Whitefield Academy 7 Final
Friday Fayette County 0 Whitewater 24 3rd Quarter
Friday Irwin County 26 Wilcox County 0 3rd Quarter
Friday Dalton 42 Woodland, Cartersville 0 Final
Friday Milton 30 Woodstock 13 Final
Friday Americus-Sumter 12 Worth County 37 4th Quarter
Saturday Southwest Dekalb Druid Hills Scheduled
Saturday Southeast Bulloch Jenkins Scheduled
Saturday Southwest Macon Kendrick Scheduled
Saturday Strong Rock Christian Mt. Vernon Scheduled
Saturday Lovejoy Newton Scheduled
Saturday Grovetown Northside Warner Robins Scheduled
Saturday Lithonia Stone Mountain Scheduled